MENÜ İÇİN TIKLAYIN

Burun Tıkayan Atıklardan Kurtulmanın Önemi

Küçük çocuklar ve bebeklerde burun akıntısı çok yaygın bir problemdir. Yeni yürüyen bebeklerin soğukalgınlığı ortalaması yıllık altı dolaylarındadır. Burun akıntısı sinüs mukozanın iltihabı sonucunda oluşur. Zamanında müdahale edilmediği taktirde bu iltihap giderek büyür ve bakterlerin gelişimi için uygun bir alan halini alır. Bu durum sonucunda burun sıvısında biriken bakteriler nedeniyle solunum bozuklukları, orta kulak iltihabı, sinüzit ve bronşit gibi hastalıklar meydana gelebilir.

Küçük çocuklar ve yeni doğan bebekler sadece burunlarından nefes alabildikleri için nefes almakta zorluk çekmeleri durumunda ciddi solunum yolu hastalıkları kolaylıkla meydana gelebilir. Burun tıkanıklığı büyük çocuklara da rahatsızlık verir.

Bu tip rahatsızlıklardan korunmak ve oluşumunu önlemek için gereken temel önlem burundaki fazlalıkları temizlemektir. Büyük çocuklar burunlarını sümkürebilirler ancak küçük çocuklar bunu yapamaz. O nedenle, küçük çocuklara dışarıdan müdahale gerekir.

Küçük çocukların da rahatsız olduklarında büyükler gibi her ihtiyaç duyduklarında burunlarındaki atıklardan kurtulmaları gerekir.Baby-Vac bu nedenle önemlidir. Küçük çocuklarda ve bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Dışarıdan emme işlemi burnun doğal mukozasına zarar vermez. Ürün, uluslar arası enstitülerde klinik testlerden geçmiştir. Baby-Vac burun içindeki fazla sıvıları elektrikli süpürgenin gücüyle değil, yardımıyla çeker. Girişteki aparat süpürgenin gücünü azaltır.

İşlem, Baby-Vac 'ın tahliye haznesine sümük gelmeyene kadar devam etmelidir. Her ihtimale karşı, çocuğunuzun üşütmesi birkaç günden fazla sürerse sadece burnunu temizlemekle kalmayın, mutlaka doktora götürün.